WFG Masters Champions

SeasonMen’s ChampionsWomen’s Champions
2001-02Team Korte
Skip: Bruce Korte
Third: Darrell McKee
Second: Roger Korte
Lead: Rory Golanowski
2002-03Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Ken Tralnberg
2003-04Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Joe Frans
Lead: Scott Bailey
2004-05Team Stoughton
Skip: Jeff Stoughton
Third: Jon Mead
Second: Garry VanDenBerghe
Lead: Steve Gould
2005-06Team Ferbey
Skip: Randy Ferbey
Fourth: David Nedohin
Second: Scott Pfeifer
Lead: Marcel Rocque
2006-07Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2007-08
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2008-09
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2009-10
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2010-11
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2011-12
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2012-13
Team Koe
Skip: Kevin Koe
Third: Pat Simmons
Second: Carter Rycroft
Lead: Nolan Thiessen

Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Alison Kreviazuk
Lead: Lisa Weagle
2013-14
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill

Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Alison Kreviazuk
Lead: Lisa Weagle
2014-15
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker

Team Sweeting
Skip: Val Sweeting
Third: Cathy Overton-Clapham
Second: Dana Ferguson
Lead: Rachel Brown
2015-16
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld

Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle
2016-17
Team Edin
Skip: Niklas Edin
Third: Oskar Eriksson
Second: Rasmus Wrana
Lead: Christoffer Sundgren

Team Flaxey
Skip: Allison Flaxey
Third: Clancy Grandy
Second: Lynn Kreviazuk
Lead: Morgan Court
2017-18
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker

Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
2018-19
Team Epping
Skip: John Epping
Third: Mathew Camm
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill

Team Hasselborg
Skip: Anna Hasselborg
Third: Sara McManus
Second: Agnes Knochenhauer
Lead: Sofia Mabergs
2019-20
Team Dunstone
Skip: Matt Dunstone
Third: Braeden Moskowy
Second: Catlin Schneider
Lead: Dustin Kidby

Team Fleury
Skip: Tracy Fleury
Third: Selena Njegovan
Second: Liz Fyfe
Lead: Kristin MacCuish
2021-22
Team Mouat
Skip: Bruce Mouat
Third: Grant Hardie
Second: Bobby Lammie
Lead: Hammy McMillan Jr.

Team Fleury
Skip: Tracy Fleury
Third: Selena Njegovan
Second: Liz Fyfe
Lead: Kristin MacCuish