Masters Draw Schedule

Click here for a print-friendly version of the draw schedule

Tuesday, Oct. 22

Time (ET)DrawABCDE
7 p.m.1Jones
vs.
Cannon
Homan
vs.
Yoshimura
Bottcher
vs.
McEwen
Gushue
vs.
Dunstone
Tirinzoni
vs.
Rocque

Wednesday, Oct. 23

Time (ET)DrawABCDE
8 a.m.2Fleury
vs.
Stern
Mouat
vs.
Schwaller
Hasselborg
vs.
Fujisawa
De Cruz
vs.
McDonald
12 p.m.3Edin
vs.
McEwen
Epping
vs.
Paterson
Einarson
vs.
Rocque
Scheidegger
vs.
Silvernagle
Koe
vs.
Howard
4 p.m.4Carey
vs.
Yoshimura
Jacobs
vs.
McDonald
Jones
vs.
Muirhead
Mouat
vs.
Shuster
Homan
vs.
Stern
8 p.m.5Einarson
vs.
Silvernagle
Edin
vs.
Gushue
Tirinzoni
vs.
Scheidegger
Fujisawa
vs.
Cannon
Dunstone
vs.
Bottcher

Thursday, Oct. 24

Time (ET)DrawABCDE
8 a.m.6Jacobs
vs.
Howard
Carey
vs.
Stern
Paterson
vs.
Schwaller
Koe
vs.
De Cruz
12 p.m.7Scheidegger
vs.
Rocque
Hasselborg
vs.
Cannon
Epping
vs.
Shuster
Edin
vs.
Bottcher
Gushue
vs.
McEwen
4 p.m.8Mouat
vs.
Paterson
Tirinzoni
vs.
Silvernagle
Homan
vs.
Carey
Howard
vs.
McDonald
Fleury
vs.
Yoshimura
8 p.m.9Dunstone
vs.
McEwen
Einarson
vs.
Scheidegger
Koe
vs.
Jacobs
Hasselborg
vs.
Muirhead
Jones
vs.
Fujisawa

Friday, Oct. 25

Time (ET)DrawABCDE
8 a.m.10Epping
vs.
Schwaller
De Cruz
vs.
Howard
Silvernagle
vs.
Rocque
Paterson
vs.
Shuster
12 p.m.11Edin
vs.
Dunstone
Carey
vs.
Fleury
Einarson
vs.
Tirinzoni
Yoshimura
vs.
Stern
Muirhead
vs.
Cannon
4 p.m.12Koe
vs.
McDonald
Epping
vs.
Mouat
Bottcher
vs.
Gushue
Jacobs
vs.
De Cruz
Shuster
vs.
Schwaller
7:30 p.m.13Fujisawa
vs.
Muirhead
Hasselborg
vs.
Jones
Homan
vs.
Fleury

Saturday, Oct. 26

Time (ET)DrawABCDE
8 a.m.14De Cruz
vs.
Epping
Koe
vs.
Paterson
Fujisawa
vs.
Scheidegger
12 p.m.15Bottcher
vs.
Gushue
Mouat
vs.
Paterson
Dunstone
vs.
Jacobs
Howard
vs.
Epping
4 p.m.16Jones
vs.
Yoshimura
Tirinzoni
vs.
Fujisawa
Hasselborg
vs.
Einarson
Fleury
vs.
Stern
8 p.m.17Mouat
vs.
Dunstone
Hasselborg
vs.
Fleury
Gushue
vs.
Epping
Tirinzoni
vs.
Yoshimura

Sunday, Oct. 27

Time (ET)DrawABCDE
12 p.m.18Yoshimura
vs.
Fleury
4:30 p.m.19Dunstone
vs.
Gushue

Note: Draw schedule subject to change